Ana Sayfa

Asus ROG Strix XG27ACS vs Asus TUF GAMING VG27AQM1A Karşılaştırması

Post image
Post image
Bu koleksiyonda kullanıcıların en çok aradığı ürünleri, markaları ve konuları keşfedin.

Bu makalede, iki farklı 27 inç oyun monitörünü karşılaştırıyoruz. Kriterler arasında ekran çözünürlüğü, yenileme hızı, tepki süresi, renk performansı ve bağlantı seçenekleri yer almaktadır. Bu kriterler, kullanıcıların oyun deneyimini ve genel kullanım memnuniyetini doğrudan etkileyen önemli faktörlerdir.

Ürün 1: Asus ROG Strix XG27ACS

  • 27 inç Fast IPS panel, 2560x1440 çözünürlük

  • 180Hz yenileme hızı (Overclock ile 180Hz)

  • 1ms GTG tepki süresi

  • HDR10 desteği

  • Gelişmiş renk gamı: DCI-P3 %97, sRGB %133

  • Adaptive-Sync ve G-Sync uyumluluğu

  • USB Type-C, HDMI 2.0 ve DisplayPort bağlantıları

  • VESA uyumlu, ergonomik ayar imkanları

  • Parlaklık: 350 cd/m²

  • Kontrast oranı: 1000:1

  • Renk sayısı: 16,7 milyon

  • Güç ve performans odaklı tasarım

  • Kullanım amacı: Oyun

Ayrıca Bakınız

Samsung Eğrili LED Monitörlerin Özellikleri ve Kullanım Alanları Analizi

Samsung Eğrili LED Monitörlerin Özellikleri ve Kullanım Alanları Analizi

Samsung eğrili LED monitörler, yüksek çözünürlük, geniş ekran ve çeşitli teknik özellikleriyle profesyonel ve eğlence amaçlı kullanıma uygun seçenekler sunar.

Samsung LC32R500F 32 İnç Full HD VA Panel Monitör Detaylı İnceleme ve Özellikleri

Samsung LC32R500F 32 İnç Full HD VA Panel Monitör Detaylı İnceleme ve Özellikleri

Samsung LC32R500F, 32 inç VA panel, 3000:1 kontrast, 1920x1080 çözünürlük ve 75Hz yenileme hızıyla üstün görüntü deneyimi sunar. Geniş görüş açıları ve hızlı yanıt süresiyle çeşitli kullanım alanlarına uygundur.

LG 27GR95QE-B OLED Monitör: Yüksek Performanslı Oyun ve Profesyonel Kullanım İçin

LG 27GR95QE-B OLED Monitör: Yüksek Performanslı Oyun ve Profesyonel Kullanım İçin

LG 27GR95QE-B OLED monitör, 240Hz yenileme hızı ve 0.03ms tepki süresiyle yüksek performans sağlar, OLED teknolojisi derin siyahlar ve canlı renkler sunar.

Yüksek Performanslı 1600x900 Monitörlerin Özellikleri ve Kullanım Alanları

Yüksek Performanslı 1600x900 Monitörlerin Özellikleri ve Kullanım Alanları

1600x900 çözünürlüğe sahip monitörler, profesyonel ve eğlence amaçlı kullanımlar için ideal, yüksek performans, geniş ekran ve net görseller sunar, çeşitli alanlarda verimliliği artırır.

Uygun Fiyatlı ve Yüksek Performanslı Monitörler: Güncel Piyasa Analizi ve Seçim Rehberi

Uygun Fiyatlı ve Yüksek Performanslı Monitörler: Güncel Piyasa Analizi ve Seçim Rehberi

Güncel piyasa analizimizle uygun fiyatlı ve yüksek performanslı monitörlerin özellikleri, fiyatları ve seçim kriterleri hakkında detaylı bilgi edinin.

Dell S2722DGM 27 İnç Oyun Monitörü Yüksek Performans ve Çekici Tasarım Özellikleri

Dell S2722DGM 27 İnç Oyun Monitörü Yüksek Performans ve Çekici Tasarım Özellikleri

Dell S2722DGM, 27 inç QHD ekran, 165 Hz yenileme hızı ve AMD FreeSync ile akıcı ve detaylı oyun deneyimi sunar. Ergonomik tasarımı ve çeşitli bağlantı seçenekleriyle öne çıkar.

Hitachi 23'' Wide Q23HTW ve Novacom 19'' NVC-LED19A Monitörleri Karşılaştırması

Hitachi 23'' Wide Q23HTW ve Novacom 19'' NVC-LED19A Monitörleri Karşılaştırması

Hitachi 23'' ve Novacom 19'' monitörleri, özellikleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle karşılaştırılıyor. Performans, dayanıklılık ve kullanım alanlarına göre en uygun seçeneği belirleyin.

Alienware AW2523HF ve HP OMEN 27 Karşılaştırması: En İyi Oyun Monitörü Seçenekleri

Alienware AW2523HF ve HP OMEN 27 Karşılaştırması: En İyi Oyun Monitörü Seçenekleri

Alienware AW2523HF ve HP OMEN 27, yüksek yenileme hızları ve gelişmiş görüntü özellikleriyle öne çıkıyor. Hangi monitör sizin ihtiyaçlarınıza daha uygun? Detaylı inceleme burada.

Kullanıcı Yorumlarından Öne Çıkanlar

  • Görüntü kalitesi ve renk canlılığı yüksek seviyede

  • Ekran boyutu ve hız kullanıcılara tatmin sağlıyor

  • HDR özelliği ve parlaklık seviyesi beğeniliyor

  • Kablosuz ve aparatların kalitesi olumlu

  • Bazı kullanıcılar ekranın 180Hz desteğiyle ilgili sorunlar yaşadığını belirtiyor

  • Ölü piksel ve ışık sızması gibi sorunlar rapor ediliyor

  • Arayüz ve kullanım kılavuzunun yetersiz olduğu dile getiriliyor

  • HDMI ve DP kablo sorunları veya eksiklikleri bulunuyor

Ürün 2: Asus TUF GAMING VG27AQM1A

  • 27 inç Fast IPS panel, 2560x1440 çözünürlük

  • 260Hz (Overclock ile 260Hz) yenileme hızı

  • 1ms GTG tepki süresi

  • HDR400 desteği

  • %90 DCI-P3 renk gamı

  • FreeSync Premium ve G-Sync uyumluluğu

  • HDMI 2.0 ve DisplayPort bağlantıları

  • VESA uyumlu olmayan tasarım, ergonomik ayar imkanları

  • Parlaklık: 400 cd/m²

  • Kontrast oranı: 1000:1

  • Renk sayısı: 1,07 milyar

  • Oyun odaklı yüksek performans

  • Kullanım amacı: Oyun

Kullanıcı Yorumlarından Öne Çıkanlar

  • Renk kalitesi ve kontrast oldukça iyi

  • Yüksek yenileme hızı ve düşük tepki süresi ile akıcı oyun deneyimi

  • HDR desteği ve geniş renk gamı

  • Çeşitli bağlantı seçenekleri ve ergonomik tasarım

  • Bazı kullanıcılar ölü piksel ve ekran çiziklerinden şikayetçi

  • Mavi ışık ve flicker-free teknolojileri ile göz konforu sağlanıyor

  • VESA uyumluluğu bulunmuyor

Ürünlerin Özellik Karşılaştırması

ÖzellikAsus ROG Strix XG27ACSAsus TUF GAMING VG27AQM1A
Ekran Çözünürlüğü2560x1440 (2K) çözünürlük2560x1440 (2K) çözünürlük
Yenileme Hızı180Hz (Overclock ile 180Hz)260Hz (Overclock ile 260Hz)
Tepki Süresi1ms GTG1ms GTG
HDR DesteğiHDR10HDR400
Renk GamıDCI-P3 %97, sRGB %133Yüzde 90 DCI-P3
Bağlantı SeçenekleriUSB Type-C, HDMI 2.0, DisplayPortHDMI 2.0, DisplayPort
VESA UyumluVarYok
Göz Konforu TeknolojileriFlicker-Free, Low Blue LightFlicker-Free, Low Blue Light
📊 Fiyat Bilgileri
Yükleniyor...
Paylaş:f𝕏

Yorumlar:

    Ayın popüler yazıları

    Mi Mop 2 Pro, gelişmiş navigasyon ve sensör teknolojileriyle temizlikte yeni standartlar getiriyor. Uzaktan kontrol ve otomatik şarj özellikleriyle zaman ve enerji tasarrufu sağlıyor.

    Kingston Exodia 32GB USB 3.0 flash bellek, yüksek hızda veri aktarımı ve güvenilirlik sunar, günlük kullanım ve yedekleme için ideal, dayanıklı ve kullanımı kolay bir taşınabilir depolama seçeneği.

    Elektrikli süpürge torbalarının değişim sıklığı, evcil hayvan tüyü, halı tipi, temizlik alanı ve süpürge performansına bağlı olarak değişir. Doluluk göstergeleri ve torba kalitesi de önemli rol oynar.

    Samsung Galaxy S24 Ultra için dayanıklı ve kaliteli kılıflar, cihazınızı darbelerden ve çizilmelerden korur. Uygun malzeme ve kullanıcı yorumlarına dikkat ederek en iyi seçimi yapın.

    Android tabanlı çok fonksiyonlu uydu alıcıları, uydu yayınlarını izleme ve dijital içeriklere erişim sağlar, kullanımı kolay ve uygun fiyatlı seçeneklerle ev eğlencesini yeni seviyeye taşır.

    Mova Z60 Ultra ve Roborock Qrevo Curv 2 Flow robot süpürgelerinin dayanıklılık, teknik özellikler ve kullanıcı deneyimleri açısından karşılaştırması yapıldı. Uzun vadeli kullanımda Roborock daha güvenilir bulunuyor.

    Uygun fiyatlı aktif Bluetooth kulaklıklar, temel özellikleri ve piyasa fiyat aralıklarıyla günlük kullanım için ideal seçenekler sunar. Performans ve dayanıklılık açısından dikkat edilmesi gereken noktaları içerir.

    Vestel 65 inç televizyonlar, yüksek çözünürlük ve akıllı özellikleriyle evde sinema deneyimi sunar. Doğru modeli seçmek için ekran, bağlantı ve tasarım gibi kriterlere dikkat edilmelidir.